Ford predstavil elektrický van E-Tourneo Custom

Ford na trh uvádza vrcholnú verziu svojho osobné vanu Tourneo Custom, ktorá je plne elektrická. Celý názov novinky znie Ford E-Tourneo Custom a je veľmi podobný konceptu, ktorý už bol predstavený pred nejakým časom.

O pohon tohto prepravníka pre osem osôb sa stará elektromotor s výkonom slušných 160kW/217 koní, ktorý živí 74 kWh batéria a auto by malo byť podľa údajov Fordu schopné prejsť až 370 kilometrov. Taktiež sa deklaruje, že behom piatich minút ho dokážete nabiť na 38 km dojazdu na rýchlej nabíjačke, čo je úctyhodný výkon. Samotné nabíjanie vie prebiehať najviac 125 kW. Nabíjačka zabudovaná na palube má však bežných 11 kW. Mimochodom, rovnaký druh pohonu využiva aj pickup F150 Lightning. S týmto motorom dokáže potiahnuť až 2000 kg ťažký príves. Aj E-Tourneo je vybavené technológiou Ford Pro s pripojenými službami. Tiež disponuje napríklad 2,3 kW elektrickou zásuvkou vpredu, špičkovým audiosystémom Bang&Olufsen so 14 reproduktormi a subwooferom či trojzónovou klimatizáciou alebo bezdrôtovým nabíjaním mobilu. Špičkový infotainment SYNC4 má v tomto aute displej s 13″.

Aj elektrický Ford E-Tourneo bude dostupné v troch verziách Active, Sport alebo Titanium -X, ktoré sa líšia zameraním a celkovým charakterom.  Všetky však majú v štandarde 19″ disky kolies aj matrix full LED svetlá. Na záver dodáme , že tento elektro van sa bude vyrábať v tureckej fabrike Ford Otosan v meste Kocaeli a prvé kusy by mali európski zákazníci dostať na jeseň 2023.