Ford Mustang sa dočká aj šialenej verzie Shelby Super Snake

Ford Mustang je našom trhu, o tom sme už niekoľkokrát hovorili, ale dôležité je, že Ford oznámil, že V8 bude v ponuke kým sa to bude čo i len trochu dať. A to znamená aj možnosť úprav ako Shelby Super Snake. Shelby super Snake je vlastne Ford Mustang privedený do extrémov. Do šialených extrémov.

Prvé, čo sa mení je hliníková kapota, ale prichádza aj mnoho všelijakých karbónových doplnkov. Tie sú nielen na rozšíreniach blatníkov, ale tiež na prednej maske, spodnej časti nárazníka, na zadnom difúzore a ak si zvolíte verziu kupé, tak vám pribudne aj obrovské krídlo. Ak siahnite po kabriolete, tak krídlo mať nebudete, ale budete mať obrovskú odtrhovú hranu, tzv.ducktail.

Shelby vzal vážne aj disky. Dostali priemer 20 palcov a sú z horčíkovej zliatiny a dokonca kované. Takto sa podarilo ušetriť 20 kg neodpruženej hmotnosti celkovo. Po 5 kg v každom rohu.

Konštruktéri Shelby sa zamerali aj na podvozok a reakcie na otočenie volantu majú byť ešte rýchlejšie a živšie. Zopár zmien sa dá nájsť aj v interiéri, ale tou najhlavnejšou bude asi logo hada premietané na zem a logo hada na opierkach hlavy. Ďalšou zaujímavosťou môže byť použitie koberčekov a hlavne štítku s častou segmentu výrobného čísla.

Motor v Super Snake!

No a teraz sa pozrime na to hlavné. Po vylepšeniach karosérie a podvozku, prípadne trochu interiéru, prichádza na rad aj motor. Ostáva štandardným osemvalcom, ale má dva stupne výkonu. V základe môže mať 353 kW (480 k) a ak vozidlo vybavíte inými vnútornosťami a kompresorom, tak sa výkon posunie až na 610 kW (830 k). V takom prípade Shelby namontuje aj špeciálny výfukový systém od firmy Borla. Čiže tiché príchody domov večer určite nehrozia.

Shelby Super Snake bude vrcholnou verziou Mustangu, pokiaľ sa ho neujme napríklad Roush, prípadne iní úpravcovia. Ale výkon 830 koní šikovaný na zadné kolesá cez 6-stupňový manuál so špeciálnou hlavicou musí byť úplný horor na mokrej ceste!