Ford inovoval Focus na Aston Martin

Ford Focus je výborné auto nižšej strednej triedy, ale trocha ho zrádza dizajn. Má toľko hejterov, ktorí zvolia čkokoľvek iné, že bolo nutné niečo spraviť. A to niečo je samozrejme facelift. Po ňom sa priblíži ostatným zástupcom modelového radu.

Spredu bolo asi dopredu jasné, že inak ako Aston Martin vyzerať nemôže. Jasne sa hlási nová maska chladiča, svetlá aj prelis na kapote. Maska svieti naviac aj použitím chrómu, aj keď brúsený hliník by bol efektnejší. Po prekopanom predku u niektorých svitla nádej, že aj zadné svetlá by mohli… No a nie. Tvar im zostal, ale rozmiestnenie plôch je trochu iné. Na kombi sa aj tvar stredných častí na kufri trochu modernizoval.

Zásadné zmeny prináša aj interiér. Stredová konzola prišla o pár tlačidiel a pôsobí prehľadnejšie. No najväčším šokom bude volant. Tri lúče miesto štyroch sú super, ale my v ňom vidíme náznak Seatu. A naviac sa zbavil úžasného ovládania tempomatu.

Pod prednou kapotou žiadna revolúcia nebude. K osvedčenému litrovému EcoBoostu pribudne 1,5 EcoBoost vyvinutý pre nové Mondeo a 1,5 TDCi naladený na vyšší výkon ako v B-Maxe, ktorý sme testovali. Vraj je v pláne aj hybrid.

Zmeny sa prejavia na päťdverovom hatchbacku a kombi. Ale ani športové verzie ST nezostanú v kúte a budú vyzerať ešte agresívnejšie. Motor sa im síce nezmení, ale podvozok, riadenie a pruženie prejde doladením.