Fínska rally ďalšou z koristí Loeba

Na lesných cestách v okolí fínskeho mesta Jyvaskyla sa cez víkend konalo najrýchlejšie a najobávanejšie podujate MS v rally.

 Slávna fínska rally, na ktorej sa rýchlostné priemery pohybujú okolo hranice šialených 130 km/h sa stala ďalšou súťažou, ktorú si do svojich štatistík môže Sebastien Loeb poznačiť ako víťaznú. Asi najväčším favoritom na víťazstvo však bol pred týmto podujatím považovaný domáci Jari Matti Latvala z tímu Ford, ktorý však dokončil „až“ tretí. Loeb viedol hneď od prvej rýchlostnej skúšky a spolu s tímovým kolegom Mikkom Hirvonenom zaručili Citroenu maximálnu porciu bodov, keďže ten „doletel“ cez horizonty fínskych lesov na druhú pozícíu. Naviac, Hirvonen zvíťazil v záverečnej power stage, ktorá sa odohrala na trati azda najslávnejšej rýchlostnej skúšky na svete zvanej Ouninpohja. Celkovo štvrtý dokončil fínsku rally Latvalov kolega Petter Solberg. Fiestam WRC patria aj nasledujúce priečky, a to v poradí Mads Ostberg, Ott Tanak, Matti Rantanen, Jari Keromaa a Martin Prokop. Zbesilé tempo opäť udržovala hviedza továrenského tímu Volkswagen,  Sebastien Ogier, ktorý s Fabiou S2000 obsadil desiate miesto.

Rally tisícich jazier je rozhodne jednou z najťažšich súťaží a tak na nej nikdy nie je núdza ani o spektakulárne nehody. Svoje by o tom vedel rozprávať hlavne Evgenyi Novikov, ale aj Chris Atkinson, ktorý sa na rýchlostných skúškach ukázal po veľmi dlhej dobe.

Ďalšou rally, zaradenou do MS, je Rally Deutschland v okolí najstaršieho nemeckého mesta Trier, ktorá sa bude konať od 23. do 26. augusta.