Facelift Hondy Civic naznačuje aj tvary Type-R

Hondu Civic najlepšie vystihuje slovo UFO. Teda tak sa do myslí ľudí zapísali posledné dve generácie. Aj keď facelift poslednej, deviatej generácie prináša iné tvary, z UFOlogisckých žánrov sa vyškrtnúť jednoducho stále nedá.

Práve hatch a kombi od Hondy sú neprehliadnuteľné aj s tak prehliadnuteľnou farbou ako je strieborná. V Paríži automobilka ukáže novú tvár úspešného produktu. Tak Civic, ako aj Civic Tourer dostanú novú prednú masku, ale hlavne nové svetlá so zabudovaným pásikom LED na denné svietenie. Ten sa presunul z nárazníka. Predný nárazník vraj naznačuje s natiahnutou maskou chladiča ako bude vyzerať športový kus Type-R. Inak sa tvária aj prahy a vzadu zmizlo červené spojenie zadných svetiel.

Vnútro sa veľmi nezmenilo. Teda skoro vôbec. Ale vraj ponúka lepšie materiály, ako to pri modernizáciách býva a tiež aj chrómové kľučky a tmavé kovové prvky. Nový je aj systém Honda Connect so sedempalcovým displejom a Androidom, ale nie KitKatom, ale verziou 4.0.4. Paráda, v aute sa budú dať hrať Angry Birds! Ale asi tiež bude nutné nainštalovať aj nejaký antivír.