Dodge Challenger oslavuju päťdesiatku edíciou 50th.Anniversary

Päťdesiatka je pekné okrúhle výročie, ktoré si spravidla zaslúži veľkú oslavu. Takýto vek práve oslavuje aj legendárny Dodge Challenger. Vyrobených bude presne 1960 kusov limitovanej edície 50th Anniversary, čo znamená 70 v každej dostupnej farbe a výkonovej variante.

Balík 50th Anniversary nie je úplne lacný ale ani prehnane drahý, stojí akceptovateľných 4 995 $. K dispozícii bude aj špeciálna nová zlatá farba, namiešaná špeciálne pre túto príležitosť. Ak sa vám nepáči, môžete si vybrať z ďalších šiestich. Balík bude dostupný pre všetky štyri verzie Challengeru, ktorými sú GT, R/T, R/T Scat Pack a R/T Scat Pack Widebody, teda rozšírený bodykit. Obsahuje napríklad nasávač vzduchu Mopar na kapote. Tá je inak čierna, rovnako vpredu aj vzadu. Ďalej sú tu 20″ disky kolies Gold School či šedé strmene veľkých bŕzd od Brembo. Emblémy 50 sú rozosiate po celom aute, ale asi najmenej by ste ich čakali vo vnútri svetiel. Nechýbajú ani vnútri, na alcantarových sedadlách či rohožiach. Sériové číslo vášho kusu je vyrazené na plakete pred spolujazdcom a nite prešívajúce interiér sa vždy zhodujú s farbou karosérie. 

To však nie je všetko, na oslavu tohto 50. výročia budú aj všetky Challengery SRT Hellcat vyrobené v roku 2020 voziť na prednej maske emblém 50th Anniversary. Objednávky tohto  kompletného balíka 50th Annivesary začnú ale už v decembri tohto roka.