Audi E-Tron sa predstavilo vo verzii Sportback

Audi RS Q8 nie je jedinou novinkou, ktorú nemecká značka predstavila v Los Angeles. Tá ďalšia je úplne iného charakteru. Namiesto brutálnych športových výkonov jej viac ide o ekologickú stránku veci a jej názov je E-Tron Sportback, ktorý je vlastne kupé variantou SUV E-Tron.

Pod kapotou má rovnaké dva elektromotory ako štandardný E-Tron. Ich celkový výkon je 402 koní. Ten je samozrejme prenášaný na všetky štyri kolesá, keďže ide o pohon Quattro. Dojazd sa pohybuje na hodnote slušných 450 km, čo je nárast o takmer 40 km oproti E-Tronu. Dôvodom je o niečo ľahšia karoséria Sportbacku a taktiež jej tvar. Na úkor lepšej aerodynamiky ale prišli pasažieri vzadu a pár milimetrov priestoru a zmenšil sa aj batožinový priestor. Daň za štýl. Pri podrobnejšom skúmaní karosérie si všimnete, že E-Tron Sportback nemá spätne zrkadlá, respektíve má iba akúsi ich zmenšeninu. Sú totiž digitálne, čo znamená, že namiesto zkradla majú kamery, ktoré premietajú obraz na malých postranných displejoch vedľa dverí. Veľkou technologickou lahôdkou sú digitálne Matrix LED svetlomety, ktoré majú špeciálnu funkciu svietenia vo vysokom rozlíšení. V praxi to znamená, že vedia intenzívne a ostro zasvietiť na konkrétny objekt, ktorým môže byť napríklad chodec či prekážka na ceste. Na to sme v praxi veľmi zvedaví.

Predaj by sa mal v Európe začať na jar a to hneď limitovanou edíciou Edition One. Ceny by mali začínať na úrovni približne 83 000 €.