Do hry o najlepší hothatch sa pripája Mercedes A35 AMG

Očakával sa už dlhšie a bude menej hardcorovým súrodencom svojho brutálneho brata A45 AMG, ktorý už bol ohlásený. Slabšia verzia, označená ako A35 AMG, však celkom určite nenechá vody hothatchov pokojné a bez vlnobitia.

S výkonom 225 kW/302 koní a 400Nm bude patriť niekde k lepšiemu stredu konkurencie, keďže napríklad Honda Civic Type R má o 18 koní viac ale napríklad Hyundai I30 N Performance ich má 275. Výhodou Mercedesu však bude prémiový rodokmeň ale najmä pohon všetkých štyroch kolies 4 Matic, ktorý mu môže pomôcť predbehnúť rivalov. Ten bude mať niekoľko možností nastavenia, úplným odpojením zadnej nápravy počínajúc a končiac permanentnou štvorkolkou v pomere 50:50. Radenie prevodov bude mať pod taktovkou 7-stupňový automat s dvoma spojkami a pádlami pod volantom a upravenými sprevodovaním. Na 100 km/h bude A35 AMG za veľmi slušných 4,7 sekundy.

Ešte podstatnejšie než zrýchliť je ale vedieť zabrzdiť, A35 AMG preto dostane poctivé ventilované 350mm kotúče vpredu a 330mm vzadu s hrdým nápisom AMG na čiernych brzdičoch. Samozrejmosťou je vyššia torzná tuhosť karosérie, predsa len bežné varianty nie sú postavené na podobný výkon a zaobchádzanie. Väčšina hothatchov je dnes už vybavená prepínačom jazdných režimov a tento Mercedes nemôže byť výnimkou. Ponúkne ich až 5, konkrétne Comfort,” “Sport,” “Sport+”, “Individual” a “Slippery”. Ten posledný menovaný je úplne nový a je určený na mokrú vozovku, prach, sneh či akýkoľvek šmykľavý povrch. Tri vlastné jazdné režimy budú mať aj adaptívne tlmiče.

Interiér bude vychádzať z AMG balíka dostupného aj pre bežné verzie, spomeňme však multimediálny systém MBUX, ktorý nahrádza starší Command. Za príplatok bude k nemu možné doobjednať aj systém Track Pace, zameraný na jazdu na okruhu a poskytujúci široké spektrum dát o jazde. Úplne nový je volant s funkciou dotykových tlačidiel.

Oficiálna premiéra sa bude konať na autosalóne v Paríži, hneď nato sa začne s objednávkami a tak prvé kusy dorazia svojím majiteľom už okolo januára 2019.