Do hrobu so štýlom a v Rollse

Posledná jazda je u každého iná. Morbídna téma však poukazuje, že na Slovensku to je väčšinou dodávka. Ale inde na svete sú pohrebné vozidlá aj so základmi sedanov. Na fotkách sme videli Jaguar XJ, Mercedes triedy E, ale teraz jedno pohrebníctvo vo Veľkej Británii nastolilo novú latku.

Ku svojej flotile Rollsov Phantom pridalo jeden kus pohrebnej verzie tohto auta. Trochu ironicky pri ňom pôsobí označenie dverí otváraných proti smeru jazdy, suicide doors. Strieborný obrovský Phantom má čierne vnútro s čiernym obložením. Časť pre prevoz samotnej truhly získal leštenú oceľovú plochu kombinovanú s kryštálovým sklom, kožou a svetielkami. Skoro ako na diskotéke.

Takýto Rolls stojí cca pol milióna eur. A nebolo by zaujímavejšie dostať sa z krematória na cintorín vo Ferrari, alebo Maserati?

Len tak mimochodom, pre pohrebníctvo A.W. Lymn The Family Funeral Service auto pri príležitosti Helloweenu nafotil fotograf George F. Williams. Na jednej fotke je vidno, že pohrebný Phantom doplnil flotilu ôsmich ďalších Phantomov.