Disky s centrálnou maticou pre BMW M2 od M performance

modely bude, v rámci BMW M Performance dielov, dostupný nový druh diskov s centrálnou maticou, ktorá ešte viac športové vozidlá priblíži reálnym pretekárskym. Bude pre modely označené G8x, teda aj pre M2.

Prečo existujú disky s centrálnou maticou? Tieto prevedenia derivované z motoristického športu prinášajú možnosť extrémne rýchlej výmeny a miesto klasických 5 skrutiek disk drží jednou centrálnou maticou. V tomto prípade sú aj krútiace momenty pri zaťahovaní trochu vyššie ako pri bežných diskoch. Reálne je potrebná na zatiahnutie sila 930 Nm a na uvoľnenie až 1 600 Nm.

Automobilka ku celému setu ponúka aj špeciálne náradie, ktoré je schopné podobných uťahovacích krútiacich momentov. BMW túto špecialitu od M performance pripravilo pre modely BMW M2, M3, ale aj M4. Dostupné budú ako súprava kombinovaná z 19-palcových zliatinových diskov pre prednú nápravu a 20-palcových pre zadnú. Disky budú ľahké a kované a budú mať označenie Y-spoke, podľa tvaru lúčov.

Druhou a tiež veľmi príjemnou súčasťou dielov M performance bude balík, ktorý modelu M2 pomôže zmeniť niektoré črty. BMW M2 môže získať iné časti predného nárazníka, ale aj zadného nárazníka, prahy, krídla, kryty zrkadiel, vlastne všeličo, čo si môžete priať. Rovnaký program majú aj ostatné vozidlá s logom M, v tomto prípade, keď už sme začali tie M3 a M4, aj tie.

Ak máte model M a chcete sa trochu odlíšiť, disky s centrálnou maticou môžu byť jedným zo spôsobov. A takisto môžete zvoliť niečo z M performance doplnkov dostupných pre celý modelový rad, vrátane najnovšieho prírastku M2.

Automobilka BMW použila disky s centrálnou maticou nielen ako doplnkovú výbavu pre BMW G8x, ale hrdo ich nosí aj reinkarnácia BMW 3,0 CSL, ktorá sa ukázalA pri 50. výročí založenia BMW M Gmbh. Toto vozidlo vzniklo v počte 50 kusov a okamžite bolo vypredané. BMW M2 je síce len jemnou záplatou, ale dokáže predvádzať dostatočne vzrušujúcu a odvážnu jazdu.

O cene nového prvku v ponuke dielov M performance sa môžete informovať u jednotlivých dílerov. Ak to spravíte, napíšte nám cez sociálne siete. Na internetoch sme zatiaľ našli cenu 12 250 € za celý set so všetkým potrebným, čiže s uchytením, ale zase bez náradia. A čo je najlepšie? Tieto disky vám z auta nikto neukradne. Pochybujeme, že by niekto chodil po meste so špeciálnym prípravkom. A ak by ich aj vzal, potrebuje úpravu vozidla na ich nainštalovanie.