Defender XTech pre veľký úspech znova

Limitovaná edícia Land Roveru Defender Xtech, ktorá bola na trhu v roku 2011 sa tešila tak veľkému záujmu, že tento rok je, vo viacmenej nezmenej podobe,  znova k dispozícii.

Tohtoročné kusy však budú odlišné farbou karosérie, ktorá môže byť podľa priania zákazníka buď šedá Orkney alebo bronzová Nara. Čierna strecha či okolie svetiel za pomoci 16¨diskov kolies Saw Tooth rovnakej farby dotváraju temný a drsný vzhľad tohto nesmrteľného likvidátora terénu. Čierna nechýba v hojnej miere ani v interiéri, kde je naviac doplnená logami Land Rover napríklad na hlavových opierkach kožených sedadiel.

Defender XTech disponuje aj celkom slušnou výbavou, do ktorej patrí napríklad ABS, klimatizácia, centrálne zamykanie či vyhrievanie sedadiel a čelného skla. Ďalšie doplnky a prvky výbavy je možné doobjednať ako pre krátku verziu 90, tak aj pre dlhú 110.

Pod kapotou oboch z nich pracuje 2.2 liter spaľujúci naftu, prepojený so šesťstupňovým manuálom. A ešte posledný údaj, ktorým je cena predstavujúca sumu 27995 britských libier, za ktorú je možné kúpiť si Defender Xtech už od začiatku tohto mesiaca.