Crossovery útočia na ponuku Volva, majú aj V60

Volvo v súčasnom dizajnovom jazyku zaujme viac konzervatívnych kupujúcich ako keď mali rozdelené predné svetlomety. Novú dimenziu vzhľadu nastolilo malé Volvo V40. A to tiež prišlo s verziou Cross Country do poslednej ponuky. Automobilka k nemu pridá aj väčšieho brata.

Nový model dostal meno V60 Cross Country. Prvá časť hovorí o tom, čo bolo pôvodcom samotného auta a tá druhá o tom, že toto nie je výlučne dialničný krížnik. Tvary a samotná myšlienka pripomína práve menšie V40 Cross Country.

Na rozdiel od oplastovaných áut niektorých konkurentov je V60 Cross Country naozaj dvihnuté. Oproti normálnej Vé šesťdesiatke je zdvihnuté o 65 milimetrov. Vpredu aj vzadu získalo prvky pripomínajúce plechy na ochranu podvozka a pribudli aj prahy s výrazným tvarovaním.

Bude stáť na 18, alebo 19-palcových diskoch s pneumatiky s vyšším profilom. Vo vnútri sa posádka poteší pohľadom na čierne kožené čalúnenie s hnedým prešívaním, prípadne dvojfarebnú kombináciu. Nám sa k autu tá hnedá s čiernou celkom hodia a vedeli by sme si predstaviť hnedú alcantaru v strede sedadiel a čiernu kožu na bočniciach.

Keďže sa auto predstaví v Los Angeles, tak je jasné, že pod kapotou verzie pre USA a Kanadu bude päťvalcový benzínový motor s výkonom 186 kW (254 k). Do verzie, ktorá sa dostane na európske trhy príde samozrejme aj alternatíva v podobe menších benzínových motorov Drive-E a samozrejme aj v podobe naftového agregátu D4. Slabšie benzíny by mali byť s predným pohonom a nafta plus silnejší benzín so štvorkolkou.