Čo prináša facelift Mercedesu GLS?

Mercedes GLS je na trhu zjavne už dostatočne dlho na to, aby automobilka siahla po modernizácii. To znamená, že aktuálne máme polčas životného cyklu tohto obra s dĺžkou 5,2 metra. Automobilka zvolila veľmi decentný prístup a modernizované GLS ide v šľapajách svojho menšieho brata s názvom GLE.

Základom všetkých zmien je väčšia predná maska s novým stvárnením so štyrmi vodorovnými lištami tmavo-striebornej farby. V nej je samozrejme vsadený masívny znak automobilky a aj grafika svetiel sa trochu zmenila. Digital Light bude dostupný a zadné svetla zase prídu s vodorovným rozložením prvkov po troch kúskoch na každej strane. Tu sa svetlá prepájať nebudú, prepoje sú zatiaľ doménou menších áut a električiek. Nová je však ponuka farieb, do ktorej pribudne modrá Twilight metalíza a hrncová sivá Manufaktur Alpine Grey. O nových diskoch sa ani baviť nemusíme, tie budú tiež a dúfajme, že nebudú mať tak masívne puklice z plastu ako majú elektrické vozidlá.

V interiéri pribudla nová béžová farba čalúnenia a nová hnedá. Okrem toho treba spomenúť aj fakt, že istými zmenami prechádza aj informačný systém MBUX. Ten prinesie hlavne nové možnosti zobrazenia aj pred vodičom a niektoré updaty, ktoré sú zjavne nevyhnutné. Neprinesie však zmenu formy, lebo displej ostáva rovnaký vodorovný ako má aj menší súrodenec GLE. Tieto dva modely sú predsa spriaznené a ak by mal väčší portrétový displej Mercedes GLE, tak by ho dostal aj GLS, Ale nestalo sa tak.

Podobné vylepšenia ako získala základná verzia prídu aj pre výkonný model AMG a tiež pre najluxusnejšiu alternatívu v ponuke s logom Maybach. Obe špeciality dostanú špeciálne svetielka zo spodnej časti, ktoré budú premietať bude logo AMG, alebo dvojité M-ko Maybachu na zem pri otvorení dverí. Inovovaný model sa na náš trh dostane už onedlho a môže sa hrdo postaviť proti BMW X7, ktoré ale prišlo s ešte drastickejšou a výraznejšou modernizáciou pred pár mesiacmi.