Citroën si do Ženevy pripravil koncept štvorkolky Spacetourer

Citroën Spacetourer má nepísanú úlohu, ktorá vôbec nie je ľahká. Má sa vyrovnať nemeckému konkurentovi menom Volkswagen Multivan. Má na to slušné predpoklady a omnoho nižšiu cenu, len imidž zatiaľ nie je na rovnakej úrovni.

Zlepšiť mienku má koncept Spacetourer 4×4 Ë Concept, ktorý sa naživo ukáže na autosalóne v Ženeve. Koncept je crossoverom katergórií SUV a MPV. Pohon všetkých kolies však nie je novinkou, ten je v ponuke už teraz od Dangelu. Skôr je zaujímavé zvýšenie svetlej výšky o 60 milimetrov.

Ako základ poslúžil najkratší Spacetourer XS, čo je, vzhľadom na priechodnosť terénom, celkom logická voľba. Je dlhý 4,6 metra a vysoký 1,9 metra. Bočné posuvné dvere sa dajú ovládať pohybom nohy a vnútri bude len 5 sedadiel.

Koncept má pod kapotou dvojlitrový BlueHDi s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 370 Nm. Aj tu pohon 4×4 dodáva partnerský Dangel a ide cez manuálnu šesťstupňovú prevodovku. Výkon je ideálny, auto treba vyskúšať v teréne. Pohon ponúka viacero nastavení, takže ani náročnejšie prejazdy by nemali predstavovať problém.