Citroën sa terénu tiež nechce báť

V prvom rade to, čo sa dalo čakať. Nový model C4 Cactus vyzerá už sám od seba veľmi drsne. Ale do Ženevy automobilka prinesie aj koncept Aventure. No, súdiac podľa fotiek, vyzerá, akoby chcel minimálne prejsť krížom cez Kanadu do Ruska na kompe a odtiaľ zase naprieč všetkým až do rodného Francúzska. Ten Cactus sa nám stále viac a viac páči!

Biela farba je doplnená žltými detailami, rovnako ako čierne Airbumps. Korunu vzhľadu, ktorý hovorí, že pozrite, ja vyleziem na Kilimandžáro a zoskočím na padáku, dávajú naozaj terénne kolesá a strešný box na batožinu.

Pochybujeme, že bude mať štvorkolku, ale výzor je brutálny! A tie tri GoPro k tomu sú tiež mega.

Druhým terénnym pokušiteľom bude CrossTourer postavený z C5 kombi. Bude tým istým, čo je Opel Insignia Country Tourer, či Škoda Octavia Scout. Aj C5 nabrala inšpiráciu v off-road výzore s rozšíreniami blatníkov  a podobnými srandičkami.

Ale na rozdiel od konkurentov mu pomáha podvozok Hydractive III+, ktorý má v novom nastavení aj zvýšenie ešte o 15 milimetrov naviac až do rýchlosti 70 km/h. Pod prednou kapotou bude mať všetko, čo normálne verzie, okrem motorov 1,6 HDi. Zatiaľ cenovka začína na 31 950 eur.