Citroën DS Divine robí z ostatných DS obyčajné autá

Línia DS u Citroënu je niečo extra. Je natoľko extra, že sa kvalitou vyrovná modelom s prémiovými charakteristikami. Veď si sami pozrite v teste DS3 a DS5. Lenže to, čo má automobilka pripravené do Paríža na autosalón je ešte niekde inde.

Popri novom koncepte DS Divine vyzerajú súčasné modely celkom obyčajne. DS Divine vyzerá naozaj ako luxusné auto a vnútri skoro ako stíhačka. Má aj veľkú šancu dostať sa do sériovej produkcie, pretože automobilka plánuje rozšíriť modelový rad DS z troch na šesť druhov.

Štvordverový sedan má dĺžku 4,21, šírku 1,98 a výšku 1,35 metra. Zo súčasného DS3 si berie inšpiráciu v reflektoroch so sekvenčnými smerovými svetlami. Koncept stojí na dvadsaťpalcových zliatinových diskoch.

Vnútro pôsobí avantgardne a ak sa aj auto dostane do sériovej produkcie, práve táto časť bude konzervatívnejšia. Obdĺžnikový volant a prepínanie prevodov tlačidlami v tvare trojuholníkov znesie málokto.

Koncept poháňa 1,6-litrový motor THP s výkonom 199 kW (270 k) a krútiacim momentom 330 Nm. Ak sú parametre akési povedomé, tak rovnaké má aj Peugeot RCZ-R. V každom prípade sa máme na čo tešiť, ak sa dostane do sériovej produkcie vo forme príbuznej tejto.