Citroën C3 AIRCROSS

Citroën C3 Aircross bude ešte praktickejší so 7 miestami

Francúzska automobilka Citroën ukázala tvary nového modelu C3 Aircross. Nová generácia sa naladila na vlnu dizajnu nových modelov, pričom s tou predchádzajúcou nebude mať už takmer nič spoločné. Spoločný bude maximálne názov, lebo nový model bude postavený na najnovšej verzii modulárnej platformy a ponúkne rôzne možnosti pohonu.

Začnime teda tým, čo bude poháňať malý model. Vozidlo s dĺžkou 4,39 metra bude mať pod kapotou klasické spaľovacie agregáty s objemom 1,2 litra, medzi ktorými bude prvé husle hrať hybrid dosahujúci 100 kW (136 k) poháňajúci výlučne predné kolesá. Bude spolupracovať so šesťstupňovou automatickou prevodovkou s dvomi spojkami, ako sme zvyknutí z ostatných modelov.

Do ponuky sa dostane aj elektrická alternatíva. Prinesie už štandardný nový systém používajúci elektromotor s výkonom 115 kW (156 k) a batériu s kapacitou 54 kWh. Dojazd sa určite dostane na viac ako 400 km v kombinovanom režime WLTP.

Ale dôležitejší je dizajn. Dizajn nového modelu ťaží z dvojfarebného prevedenia a zelená kombinovaná s bielou strechou evokuje terénne vozidlá. Zvýšená svetlá výška je samozrejmosťou, ale všetko vyzerá ako kompaktný celok aj napriek dĺžke skoro 4,4 metra a siedmim sedadlám v interiéri. Nikto nehovorí, že na zadných sedadlách bude priestoru na rozdávanie, ale predpokladám minimálne posuvný stredný rad, ktorý môže favorizovať buď použitie 7 sedadiel, alebo 5 a veľkej batožiny.

Citroën stavil na tvary nadväzujúce na model C3. Je to úplne logické a podobné línie predvádza predsa aj najnovší Citroën Berlingo. Nová predná maska a nový znak s retro štýlom hlásajú svieži vietor v ponuke automobilky. Nový Citroën C3 Aircross bude ešte použiteľnejší, ešte praktickejší, ale stále dostatočne použiteľný aj v mestskom svete.

Citroën oznámil, že C3 Aircross sa na našom trhu objaví už niekedy v lete tohto roka, takže prví zákazníci môžu na jeseň plne využiť 7 miest svojho nového vozidla. Veľkým pozitívom bude určite aj možnosť voľby medzi spaľovacou a elektrickou verziou.

A nech rozmýšľam akokoľvek, po odchode MPV z ponúk automobiliek je práve C3 Aircross jedným z mála, ak nie jediným vozidlom so 7 miestami na takejto dĺžke.