Čínsky Qoros GQ3 proti Dacii Logan?

Autá z Číny strašili európske trhy už nejaký čas. Najvýraznejšie sa zatiaľ presadila automobilka Brillance. Ale aj to nebola nejaká obrovská výhra. Nový hráč z najľudnatejšej krajiny má trocha lepšiu pozíciu. Tá vyplýva najmä z tvarov.

V Ženeve na autosalóne bude debutovať model GQ3. Meno trocha zvláštne, ale buďme radi, že Číňania nepoužili niečo z typickej slovesnosti. GQ3 vznikol na pracovných stoloch dizajnéra Gerta Volkera Hildebranda. Pri vytváraní tvarov spolupracoval s dizajnérmi z Mníchova a Šangaja. A vôbec to nedopadlo zle. Dá sa povedať, že auto je pekné a dokonca ani nevyzerá, že by veľa vecí kopírovali. Jasné, ako vzor asi mali Volkswagen CC, z ktorého by mohla byť aj farba, ale auto vyzerá dosť samostatne.

Eso v rukáve bude, podľa predpokladov, cena. S najväčšou pravdepodobnosťou skočí do vôd Dacie Logan. Taktiež je otázny výsledok nárazových testov EuroNCAP. Autá z Číny v tejto disciplíne doteraz veľmi neexcelovali. Naopak Qoros GQ3 je vraj konštruovaný s cieľom získať najväčšie možné hodnotenie.

My si počkáme na realitu a zatiaľ naša voľba ostáva Dacia Logan, aj keď GQ3 vyzerá veľmi dobre.