Chceme, aby tretí Superb vyzeral tak ako skice

Škoda sa znova dala na teasing. Raz ukáže to, raz ono. Rovnaký postup používa pri väčšine nových áut. Fabia je žiarivým príkladom. A prečo to neskúsiť aj s treťou generáciou Superbu? Príde to zaujímavé len nám, že každý z dôležitých modelov automobilky, Fabia, Octavia aj Superb sú v tretej generácii?

Nová vlajková loď už nebude mať tak honosné tvary sedanu, podľa skíc bude výrazne športovejšia. Nebude to teda vlajková loď, ale vlajkový rýchločln. Inšpiráciu konceptom Vision C nezaprie. Oproti predchodcovi sa podarilo novou platformou MQB ušetriť až 75 kilogramov. Tá trojica písmen je známa už z Passatu poslednej generácie.

A platforma predurčuje, čo bude pod kapotou. Ponuka začne benzínovým motorom 1,4 TSI a predpokladá sa aj použitie 1,8 TSI a 2,0 TSI. Automobilka určite nezabudne na diaľničnú stíhačku českej polície s pohonom všetkých kolies a dvojspojkovým DSG. Na naftovej strane ponuky budú o priazeň zákazníkov hrať 1,6 TDI a 2,0 TDI s rôznymi výkonmi. Ak sa pýtate, či Superb III ponúkne aj BiTDI z Passatu, tak odpoveď znie, že nie. Už by príliš konkuroval nemeckému sedanu.

Superb III sa naživo verejnosti ukáže v Ženeve na autosalóne (v marci 2015), ale fotky a špecifikácie vyplávajú na povrch už deň po Valentínovi.

Skoda Superb Skica 01 Skoda Superb Skica 02