Caterham Seven prichádza s novinkou 340

Kultový bristký roadster ultimátneho razenia prichádza s nástupcom. Reč je samozrejme o značke Caterham a o modeli Seven od legendárnej značky Catreham, ktorý sa aktuálne predáva pod modelovým označením 275. Meno jeho nástupcu je 340.

Dizjan sa veľmi nezmenil a dobrou správou je, že aj nový model 340 bude k dispozícii na štandardnej aj zväčšenej platforme a taktiež ponúkne možnosť nižšieho podvozku, takže sa doň nasúkajú všetky druhy a veľkosti postáv. Novinku poháňa dvojlitrový Duratec od Fordu s výkonom 127kW/170 koní, čo je slušný nárast oproti aktuálnym 99kW/133 koňom v modeli 275. Berme na zreteľ, že auto váži iba okolo 500 kg. Caterham síce nezverejnil jazdné výkony, ale je ľahké si predstaviť, že dynamika pri takomto pomere výkonu a hmotnosti bude maximálne zábavaná a vysoko nadpriemerná podľa akýchkoľvek kritérií. K dispozící budú dve úrovne výbavy, ktorými sú S-Pack a R-Pack. Ten prvý bude zameraný skôr na jadzu po bežných cestách a kľudne aj na dlhšie výlety. Balík R sa zasa sústreďuje na okruhy, preto má tvrdšie pružiny, štvorbodové pásy, kompozitové diely či samosvor a 15″ kolesá Orcus. Tie sú o palec väčšie než v prípade S. 

Caterham bude ponúkať nový Seven 340 iba v Japonsku a Európe, čo je pre nás dobrou správou. Lacnejšía bude samozrejme cestná verzia S, začínajúca na sume 45 700 Eur. Verzia R za 47 200 Eur nie je až tak výrazne drahšia, takže skôr než cena bude hrať pri rozhodovaní rolu plánované použitie.