C3 Corvette vidia v Bulharsku inak

Názov Vilner vždy znamená to isté gro úpravy. Dá sa charakterizovať najvýstižnejšie ako interiérové orgie. No a prečo neupraviť aj Chevrolet Corvette Stingray tretej generácie z roku 1976?

Našťastie Bulhari vo firme nie sú žiadni kolotočiari, čiže nedošlo k tuzingu, ale len k vylepšeniu interiéru luxusnými materiálmi. Ale, čože? Vnútri sa schováva aj motor. A aj s ním si Vilner poradil, 5,7 V8 dostal novú hlavu valcov a dva dvojité karburátory Edelbrock Performance, čo vytiahlo výkon na 221 kW (300 k).

Zvonka na prvý pohľad vyzerá akosi normálne, ale až kým sa nedostanete bližšie a nezbadáte perleťovú hnedú metalízu. Ďalšie pohľady spočinú na kožou potiahnutom hardtope karosérie targa. Vilner pridal aj LED denné svietenie, čo uľahčuje prácu výklopným svetlometom a LED sa dostali aj do zadných svetiel.

Ale zvonka sa nič nechytá na zmeny v interiéri. Nappa koža z teliat na sedadlách a vlastne všetko vyzerá ako dokonalá. To sa nedá veľmi opísať, odporúčame prejsť celou galériou. Okrem čalúnenia zapracovali borci aj na audiosystéme McIntosh s reprákmi od Ground Zero. Prístroje ukazujúce rýchlosť a otáčky tiež prešli premenou, ale v tom dobrom zmysle slova. Tam, kde v pôvodnom aute žiarili drevené obklady použil Vilner Corian, čo je materiál z akrylového polyméru a hliníkového trihydrátu.