Bugatti Chiron Longtail pravdepodobne smeruje do sériovej výroby

To, že Bugatti sa podarilo na okruhu Ehra-Lessien s predĺženým a upraveným modelom Chiron Longtail dosiahnuť rýchlosť 490 km/h asi viete. Lenže, novinkou je, že samotné Bugatti potvrdilo, že tento špeciál je s najväčšou pravdepodobnosťou predzvesťou sériového modelu.

Detaily známe nie sú, dá sa ale predpokladať, že sériová verzia bude mať veľmi podobnú karosériu. Rekordný okruhový model ju mal totiž v zadnej časti predĺženú až o 25 cm. Samozrejme, kvôli aerodynamike. Vďaka tejto úprave dokázal Chiron vyvinúť šialenú rýchlosť aj bez zadného krídla a práve extrémene výkony sú tým, o čom je toto auto. Zaujímavosťou je, že tlmiče používajú laserový systém, ktorý upravuje výšku auta automaticky podľa momentálneho povrchu vozovky. Tento konkrétny Chiron má v interiéri iba jedno sedadlo, či to tak zostane aj v prípade sériovej verzie známe nie je. Predpokladáme ale, že motor zostane veľmi podobný. A tým je megalomanský osemliter so štyrmi turbami, ktorý zo seba tlačí 1177kW/1578 koní. Čo dodať, aj keby mal o tiscícku menej, bol by to špičkový superšport. Ako teda potom nazvať toto? Ultimátny Batmobil?

Takže, blízke detaily zatiaľ nevieme, Bugatti nás má ale všetkých v pasci a očakávaní. A presne tak to ich marektingové oddelenie určite chcelo. Jedno je ale isté. Ak bude sériový model aspoň z 85% podobný tomu na obrázkoch, pôjde o číre šialenstvo.