Boli sme si pozrieť Autosalón Nitra 2016

Autosalón Nitra by mal nadväzovať na parížsku výstavu. Dobre možno frankfurtskú, ale to záleží na tom, ktorý rok je. Teraz na Paríž a bodka. Preto by sa dalo očakávať, že práve novinky budú z veľkej miery prevzaté z veľkého podujatia. Tento rok sa to čiastočne naplnilo.

Nitrianska výstava dokázala pritiahnuť také novinky ako Peugeot 3008, či Citroën C3, ktorý sa bude vyrábať, teda už sa vyrába len 50 kilometrov od Nitry. Novinku priviezla aj Škoda. Výstavnú premiéru si odbyl… nie Kodiaq to nebol, ale Superb Sportline. Renault dokonca priviezol okrem Scénicu aj sedan Mégane Grand Sport.

Ak na autosalón pôjdete, tak budete márne hľadať Mercedes, BMW a dokonca aj Audi, aj keď Seat, VW a Škoda prítomné sú. Časť toho, čo nevykryli importéri sa snažili predajcovia. Celkovo sa dá hodnotiť podujatie ako vydarené, ale ak máte cestovať viac ako 200 kilometrov, tak zvážte, či za to stojí. Ozaj a najlepšie sa s funkčnou architektúrou výstavných hál popasoval Hyundai.

Za návštevu a prípadné prehodenie pár slov stojí aj expozícia Automagazínu, kde môžete vidieť, okrem redaktorov a hostesiek, aj strešný box s prítlačným krídlom na Kii Sportage.