BMW radu 3GT – 5GT bude mať súrodenca

Kontroverzné, nezaraditeľné, milované, nenávidené, ale každopádne úspešné. To sú adjektíva, ktoré je možné použiť v súvislosti s BMW radu 5 GT.

A podľa nedávno zachytených špionážnych fotografií zrejme do mníchovskej rodiny GT pribudne ďalší člen s názvom 3 GT. Z názvu asi nie je ťažké odvodiť si, na základe ktorého z modelov BMW bude toto vozidlo postavené. Tradične, psychedelicky kamuflovaný prototyp, už v rámci testovnia brázdi nemecké cesty. Z fotografií je zrejmé, že dizajnový jazyk bude podobný tomu, ktorý bol použitý pri modelovaní staršieho brata 5 GT. Dôkazom sú masívne C-stĺpiky a zvýšená zadná kapota.

Čo sa týka pohonných jednotiek, nie je predpokladaná žiadna revolúcia a pravdepodobne ani evolúcia. Všetky motory by mali byť prebraté z klasického trojkového sedanu. Takže len na zopakovanie, pre benzínových fajnšmekrov budú k dispozícii dva agregáty s objemom 2,0 a 3,0 litra a ich výkon sa bude pohybovať od 180kW/241 koní do 225kW/302 koní. Dvojlitrový diesel bude v ponuke v dvoch výkonových variantách, a to 120kW/16I koní a 135kW/181 koní.

Update 23.02.2012 – oficiálne fotky