BMW do servisu!

Zvolávacie akcie sú v automobilovom priemysle relatívne časté. A nevyhýbajú sa žiadnej automobilke. Dokonca ani BMW. Automobilka postupne rozošle dopisy, alebo ináč osloví majiteľov 1,3 milióna áut.

Dôvodom pre tento megazraz je káblik v kufri rád 5 a 6 z rozpätia rokov 2003-2010. Podľa automobilky je potrebné káblik skontrolovať a spraviť adekvátne opatrenia, pretože v extrémnych prípadoch sa môže stať, že auto nenaštartuje.

Alfred Hichcock, alebo nejaký jeho silný sympatizant z kuloárov bavorskej značky dotiahol do, čo by sa mohlo kvôli kábliku stať do zdarného konca. Oznámil, že by sa auto mohlo premeniť na pekelný stroj. Hlavne kvôli vznieteniu zadnej časti.

Ďalší majster z automobilky však katastrofické scenáre obratom ruky zmazal, keď ohlásil, že ešte sa nič kvôli tomu nestalo.

Z celkového 1,3 milióna áut jazdí 368 tisíc po USA, 293 tisíc v Nemecku, 109 tisíc v Británii a 102 tisíc v Číne. Závada, ktorej odstránenie trvá približne pol hodinku mohla spôsobiť problémy necelému jednému percentu z áut, ktoré už servis navštívili. To znamená, že ak to bude celkovo 0,75 percenta, tak problematických je cca 9750 áut.