Bentley posiela spam

Bentley je automobilka, ktorá by mala mať určitú vážnosť. Po ukončení produkcie jedného konkurenta však gentlemanské spôsoby idú bokom. Ak hádate, že ten, kto skončil je Maybach, tak hádate správne.

Bentley netají svoju stratégiu a prezradilo, že bude posielať listy významným osobnostiam a zákazníkom bývalej prémiovej značky Mercedesu. Znie to ako nevydarený vtip, ale je to realita.

Podľa Reuters majú výraznú šancu príchodu listu od Bentley napríklad hip-hopový spevák Jay-Z, herec Samuel L. Jackson a kráľ Juan Carlos. Medzi ďalších, ktorí majú veľkú šancu dostať sa do mailinglistu je aj Roman Abramovič a Brunejský sultán.

„Odchod Maybachu je pre nás príležitosťou a náležite to využijeme,“ povedal na Detroitskom autosalóne riaditeľ Bentley Wolfgang Duerheimer.

Nám toto pripadá ako spam. Omnoho krajšiu reakciu na odchod Maybachu a ďalšie počínanie mal však Rolls-Royce. Hovorca značky povedal: „Samozrejme, s radosťou privítame každého súčasného zákazníka Maybachu. Ale hľadanie a lovenie nie je štýl Rolls-Royce.“

Daimler oznámil koniec produkcie Maybachu na rok 2013. Potom sa bude viac sústrediť na značku Mercedes-Benz. Ak by však niekto chcel, môže siahnuť po S600 Pullman.

Bentley, Bentley, naozaj?

Na fotkách je model Mulsanne.