Audi Q2 je fakt škaredé

Audi naznačovalo nový model rozsiahlou tízingovou kampaňou. Dokonca kvôli nemu získalo aj práva na označenie od Alfy Romeo. Q2 je tu a je fakt tým najhnusnejším Audi súčasnosti. Keby sa aspoň podobalo na ostatné, teda bolo rovnaké, ako je pre automobilku zvykom, len inej veľkosti…

Vyzerá ako postihnutý buldoček s vypleštenými očami. Podobne ako Fiat 500X bude mať civilnú aj terénnejšiu verziu. Posledné stĺpiky karosérie sú lakované kontrastne, čo tiež nepomáha. A svetlá vzadu sú ako z Volkswagenu Polo.

Päťmiestny a päťdverový model meria na dĺžku 4,19 metra, na šírku 1,79 a na výšku 1,51. Rázvor 2,6 metra sľubuje dosť miesta na kolená vzadu. Interiér obludy je našťastie celkom príjemný, aj napriek bohatej aplikácii červenej farby v niektorých verziách. Dokonca má kufor s objemom až 405 litrov (1050 litrov po sklopení sedadiel).

Aj v Q2 bude môcť byť digitálny prístrojový panel a head-up displej. Ale koho to vlastne zaujíma, keď je to fakt ohavné auto… Zrazu má zmysel a pôvab aj Q3. Ak ste sa dostali až sem a ste ešte stále pred galériou, tak vedzte, že pod kapotou môže byť litrový trojvalec. Koniec. To je posledný klinec do rakvy. Teda do postihnutého buldočka. Jasné, ponúkne aj 1,4 TSI, či 2,0 TSI. A istotne aj niektoré TDIčka s 1,6 a 2,0-litrovým objemom.

Na jeseň sa bude dať kúpiť. Ale naozaj ho chcete? Je fakt otrasné. No a v rámci cenovej politiky Audi bude patrične drahou obludou. Predpokladáme, že tak 40 percent do plusu oproti krajšiemu Fiatu 500X.