Abarth 124 Spider je najvýkonnejšou Mazdou MX-5

Bolo to jasné už od začiatku. Fiat ponúkne aj verziu Abarth pre pekný roadster 124 Spider. Označenie odkazuje na minulosť a popri sériovom športovejšom kuse sa v Ženeve predvádza aj kus s rally špecifikáciou.

Športovosť exteriéru bielej farby prepožičiavajú čierne prvky s červenými akcentami. Konktérne červené sú spätká, papuľa a brzdové strmene. Agresívnejšie sú nárazníky, prahy vytvárajú dojem mohutnosti a vzadu pribudli aj štyri koncovky výfuku. Za sedemnástkami diskami sú veľké brzdy Brembo.

Roadster s hmotnosťou 1060 kilogramov má motor s objemom 1,4 litra MultiAir. Dosiahne 125 kW (170 k) a 250 Nm. Ľahké auto s ním dá kilo za 6,8 sekundy a maximum 230 km/h. Štandardom je šesťstupňový manuál, za príplatok automat. Druhá možnosť má aj pádla pod volantom.

Dôležité je, že Abarth 124 Spider naplno využíva mechanický samosvorný diferenciál na zadnej náprave. Áno, poháňaná je zadná náprava, ak ste ešte stále pochybovali, takže nie predná ako pri Barchette.

Na záver jeden závažný problém inak perfektného auta. Dá sa vyjadriť číslom. 40 000! EUR! Naozaj, slovne štyridsať tisíc eur. To sú už prachy WRX STI.