Americký Opel Astra Sedan s vysokým výkonom

Koncern General Motors je obrovský. Má preto veľa značiek, ktoré zdieľajú platformy, motory, páčky, displeje, klimatizácie, rádia, proste všetko možné. Len teraz predstavený Opel Astra Sedan má v Spojených štátoch amerických svoj protipól v Biucku Verano.

Keď pominieme dôchodcovský výzor Verana, tak zistíme, že je to presne to isté ako európsky proťajšok. Jedna výrazná zmena však existuje. Kým Astra Sedan sa musí spoliehať na top výkon 132 kW (180 k), Buick Verano ukázal nový dvojliter s turbom.

V článku o predstavení Astry Sedan sme spomínali, že by Opel mohol použiť pre pekný sedan aj výkonný motor. Teraz je situácia naklonená tejto úvahe. Keď Verano môže mať 184 kW (250 k) a 353 Nm, prečo by nemohla aj Astra?

Motor pod kapotou Buicku sa spolčil s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Ak si zákazník priplatí, pustí sa aj do spolupráce s automatom disponujúcim rovnakým počtom stupňov. Výrobca udáva zrýchlenie sedanu na stovku za 6,2 sekundy. To vôbec nie je zlé. A chceme ten motor do Európy. A do Astry Sedan! Opel, prosíme, smutne hľadíme… Astra Sedan OPC znie lákavo.