Ak chcete Deltu Integrale, toto je správny kus

Lancia Delta Integrale je jednoducho ikona. Ikona rally a vo verzii Integrale aj ikona sveta hothatchov. Síce sa hovorilo, že Lancie neboli vždy spoľahlivé a v Británii aj hrdzaveli, ale Integrale stále priťahuje zraky a je snom mnohých petrolheadov aj na Slovensku.

Tá naj je teraz na predaj v Nórsku. Jeden kus z obmedzenej série s celým názvom Lancia Delta HF Integrale Evo Martini 5 sa zjavila na predaj za 439 800 nórskych korún, čo je v prepočte nejakých 52 600 eur.

Lancia v roku 1991 víťazila v rally aj vďaka Juhovi Kankkunenovi a získala aj pohár konštruktérov. Ako oslava prišla práve séria Martini 5 s počtom kusov 400. V Nórsku je na predaj kus s poradovým číslom 83 s nájazdom iba 31 500 kilometrov. To je celkom unikát celosvetovo, preto je cenovka oprávnená.

Integrale Evo mali dvojlitrové štvorvalce s výkonom 154 kW (210 k) a krútiacim momentom 304 Nm. Pohon všetkých kolies spolupracoval so samosvornými diferenciálmi a päťstupňovou prevodovkou. V tej dobe to bola úplná strela, najmä keď našinci húfne čakali na Favorit. Stovka v podaní Delty bola záležitosťou 6,3 sekundy a maximum sa dostalo na 219 km/h.

Tak ak chcete, tak choďte do toho! Tu je inzerát a po kúpe sa nám ozvite.