Aj vy chcete Wraith, kupé od Rolls-Royce?

Chceme ho do garáže. Aj keď je to len Ghost kupé. Je fantastický, Wraith sa podaril. Je tak zbytočný, nevyužiteľný, až sa môže stať automaticky snom mnohých ľudí.

Predná maska podobná Ghostu pokračuje zvažujúcou sa strechou. Kupé je kratšie o 130 milimetrov, širšie o 40 milimetrov a nižšie o 43 ako Ghost. Dokonca aj rázvor sa skrátil o 183 milimetrov.

Štvorsedadlový interiér má kože a dreva viac ako obývačka v šou Mojsejovcov. Ale pekný kúsok železa je pod hliníkovou kapotou. Motor V12 ukrýva potenciál 465 kW (624 k) a 799 Nm. Osemstupňová automatická prevodovka má vraj spojenie s GPS modulom, aby dokázala presnejšie určiť, či je zaradený stupeň naozaj vhodný. Tak, či onak, stovku dá za 4,4 sekundy.

Wraith bol vraj testovaný na Nürburgringu, čo je pre veľké kupé od Rolls-Royce trocha scestné. Auto sa dostane do predaja už na jeseň a vo Veľkej Británii bude stáť 215 000 britských libier.

A čo je hlavný party kúsok auta? Suicide doors. Dvere uchytené vzadu. Tlieskame a poprosíme jeden na test a do garáže. A tlieskame aj za tie fantastické fotky s vodou!