Aj Morgan sa chystá do Ženevy s novinkami

Britská malosériová automobilka Morgan, známa výrobou štýlových retro športiakov, sa chystá do Ženevy vyzbrojená slušnou zásobou noviniek.

Jednou z nich bude kreácia nazvaná AeroMax Coupe. Táto „retro motokára“ bola v podobnej podobe prvý krát prezentovná už v roku 2006 a o dva roky neskôr vyrobená v počte 100 kusov.

Nová verzia AeroMaxu Coupe vychádza z okruhového špeciálu GT3 Aero, ktorému pod štýlovou kapotou pracuje srdce s logom BMW. Osemvalec s objemom 4.8. litra dokáže vyprodukovať silu 290kW/395 koní. Keď zoberieme do úvahy hmotnosť, ktorá sa vďaka použitiu hliníka a iných odľahčených materiálov dostala iba na hodnotu 1175kg, jedná sa o veľmi slušný pomer váha/výkon. A ak máte radi čísla a prepočty, ide o približne 320 koní na tonu, čo je rozhodne úctyhodný údaj.

V praktickom živote to znamená, že Morgan sa rozpohybuje z kľudového stavu na rýchlosť 100 km/h za 4.5 sekundy. Zrýchľovanie pokračuje až do dosiahnutia tempa 274 km/h.

Máme sa teda na čo tešiť. Morgan sa síce tvári retro, avšak jeho jazdné výkony a to, čo sa skrýva pod štýlovým kabátom rozhodne nie je nič archaické !