Aj inovovaný Renault Clio RS bude mať stále automat

Renault po civilných verziách inovuje aj vrcholný model RS. A nielen ten. Pod nôž modernizátorov sa dostal aj úplný vrchol RS Trophy. Bude mať všetko, čo bežné presúvadlá, ale aj nové LEDky v prednom nárazníku.

Vďaka novej lište v prednom nárazníku vyzerá omnoho širšie ako doteraz. Práve v prednom nárazníku sa udiala výrazná zmena. Pribudli nové LED svetlá. Full LED sú hore, to je jasné, ale dole sú tie, ktoré automobilka nazýva RS Vision a evokujú logo RenaultSportu. Pri svietení pomáhajú hmlovkám a tiež stretávacím svetlám. Takže sú multifunkčné.

Úplne nové sú tvary zliatinových diskov, ale to nie je tá hlavná podvozková zmena. Z dieľne RenaultSport pre rally prichádzajú tlmiče s hydraulickými dorazmi. Pre podvozok Trophy budú určite a uvidíme, či ich uvidíme aj v podvozkoch Sport a Cup. Pre Trophy je pripravená aj výfuková sústava od firmy Akrapovič. Rovnaká firma dodala trubky pod auto aj v prípade Mégane RS Trophy, ale aj konceptu Clio RS 16.

V ponuke sa objaví aj verzia GT-Line ponúkajúca športový vzhľad pre slabšie motory. Bude mať iný nárazník, prahy z RS a zadný nárazník s viditeľnou koncovkou výfuku a niečim ako difúzor. To niečo bude sivé, rovnako ako spätné zrkadlá.

Prvé kusy budú vraj na jeseň.