Abarth 695 70th Anniversario je štýlová motokára

Sedemdesiate výročie značky Abarth si žiada oslavu. A keďže 70 sviečok na torte by asi bolo priveľa, lepšou oslavou je 180 koní pod kapotou, ktoré bude mať špecálna edícia Fiatu 500 Abarth 695 70th Anniversario.

Zvonku ho odhalí špeciálny pistáciový lak Monza 1958 so šachovnicou na streche a lemovaním blatníkov a prahov. Zadný difúzor s vylepšeným výfukom a krídlo na streche tiež vyzerajú nebojácne. Čierne mnoholúčové 17″ disky SuperSport sú stávka na istotu. Bez poriadneho motora by to ale bola nuda. Abarth 695 70th Aniversario sa v tomto prípade spolieha na malý 1.4 liter s turbom a slušnými 180 koňmi. S ním je na stovke za 6,7 sekundy. Dych to úplne nevyrazí ale toto auto nie je o rýchlosti v priamke, je to motorkára s precíznym riadením, podvozkom a brdzami. Čím zakrútenejšia cesta, tým lepšie. Výkon motor aj tak bohato stačí na kráľovskú zábavu, najmä keď zoberieme do úvahy miniatúrne rozmery. A brzdiť môžete skutočne na poslednú chvíľu, stačí sa pozrieť na štvorpiestové brzdy Brembo. Maximálka je 225 km/h, čo môže byť v takomto supermini adrenalínový zážitok. 

Komfortná výbava je veľmi slušná, je tu všetko od automatickej klimatizácie cez Apple CarPlay, Andorid Auto či 7″ displej. To je síce super, ale omnoho zaujímavješím prvkom výbavy je v tomto prípade telemetria pre vyhodnocovanie údajov z jazdy najmä na okruhu. Cenovka 34 600 Euro je síce na malé auto poriadne premrštená, ale v tomto prípade je adekvátna, keďže ide o veľmi špeciálne auto.