650s GT3 alebo inak povedané hardcore

Slávny festival rýchlosti v anglickom Goodwoode je v týchto dňoch v plnom prúde a azda neexistuje vhodnejšie miesto, na ktorom sa viac hodí predstaviť ultimátny superšport.

Toto naše presvedčenie zrejme zdieľa aj McLaren, keďže práve tu sa rozhodol predstaviť nekompromisnú a „necivilizovanú“ novinku s názvom 650s GT3. Jedná sa o brutálnejšiu variantu už existujúceho modelu 12c GT3 a pozitívom pre majiteľov pôvodnej verzie je práve možnosť upgradu prostredníctvom body kitu. Nikoho neprekvapí, že ten je z väčšiny vyrobený z karbónu, vylepšené bolo aj chladenie a pridané masívne zadné krídlo.

Väčšinu svojej životnej púte absolvuje 650s GT3 na okruhoch a pre tento účel boli prispôsobené aj tlmiče a do kabíny pribudol nový bezpečnostný rám s certifikátom FIA. Ten je oproti tomu, ktorý bol použitý u  predchodcu ľahší a zároveň poskytujúci viac životného priestoru pre pilota.

To, že sa jedná a skutočne exkluzívny a špeciálny model dokazuje aj fakt, že do konca roka je v pláne výroba iba 15 kusov, doplnených rovnakým počtom upgrade balíkov pre súčasných majiteľov 12cGT3.