Zoberte brúsku a urežte Beetlu strechu

Kabrioverzia nového Beetlu bola očakávaná už pekne dlho. Veď ináč by kalifornské slečinky museli jazdiť na Cadillacoch Escalade bez vetru vo vlasoch. Na monitory počítačov sa dostali konečne fotky. Nič zvláštne sa nekoná, všetko je podľa očakávaní. Aj strecha sa skladá tradične, do takého tvaru, ako aj na pôvodnom chrobákovi.

Oficiálne predstavenie prebehne na pôde s najväčším odbytom. Bude v USA, konkrétne na Los Angeles Auto Show. Tradičná strecha prináša aj neodškriepiteľné pozitívum. Tým, že sa svojim spôsobom nikam neschováva, len sklopí, trvá operácia elektromotormi iba 10 sekúnd. Aspoň pri prudkej zmene počasia nenaprší do auta. Ak by prišlo k najhoršiemu a Beetle sa začal kotúľať, pomôžu vyskakovacie ochranné oblúky za zadnými sedadlami.

V USA si bude môcť tatinko vybrať pre dcérku buď 2,5 litrový päťvalec s americkým výkonom 125 kW (170 k) a šesťstupňovou automatickou prevodovkou, alebo 2,0 TSI s 147 kW (200 k), kde môže byť buď manuál alebo tiež automat. Nový Beetle sa v Amerike ukáže aj s naftovým dvojlitrom a klasickými 103 kW (140 k). Posledne menovaný bude mať ako možnosť okrem manuálneho radenia a dvojspojkové DSG.