Z Oplu Corsa McLaren P1 nebude

Corsa bola pekná. Ale na nešťastie pre ňu mala brutálnu konkurenciu. Kým Fiesta jej kládla polená pod nohy, Clio tie polená rovno zapaľovalo. Takže dizajnéri priložili ruku k dielu a pustili sa do toho. Stvorili Corsu s novou tvárou.

Opel vtlačil malému autu tvár, ktorá má pripomínať model Adam. To aspoň tvrdia chlapci z marketingu. Lenže kde nechali oči naozaj nevieme. Tvar predných svetiel skôr vzdialene pripomína McLareny P1 a 650S. Zozadu sa svetlá tiež zmenili, ale tie vôbec ako McLaren nie sú, tie sú ako na Astre.

Väčším šokom je nový interiér. Veď ten pôvodný s kruhovými otvormi klimatizácie asi už nebol dostatočne moderný, alebo skôr navigácia si vyžiadala hranaté. Pozitívom faceliftu však bez sporov je, že sa Opel zbavil veľkého počtu tlačidiel. No a volant vyzerá tiež modernejšie.

Motory sa príliš nezmenia, ale dostanú konečne nový automat s lepším prehadzovaním rýchlostí. Rovnako aj podvozok má byť agilnejší. Môže za to aj ťažisko o 5 centimetrov bližšie k zemi. A svoje na tom má aj nový posilňovač s adaptívnou charakteristikou k momentálnej rýchlosti.

Opel sa svetu ukáže na jeseň, kedy začne aj predaj. Zatiaľ si vystačíme s fotkami Vauxhallu.