Z elektrickej dodávky luxusný koč

Má viac miesta na nohy vzadu ako Maybach, viac ako Rolls a viac ako vlastne skoro akákoľvek limuzína. V Hanoveri Nissan odhalil koncept e-NV200 VIP. Je jasné, že je elektrický a používa agretát z Leafu s 80 kW (109 k) a 280 Nm spoliehajúci sa na 48-voltový systém batérií Li-Ion.

VIP verzia sa určite inšpirovala Sprintermi a podobnými autami prerobenými na luxusné prepravníky. Nissan má vnútri bielu kožu a modré prešívanie a lemovanie. Zadné sedadlá majú integrované pásy, opierky lakťou a výsuvné opierky nôh.

Zadní pasažieri môžu nudu v zápchach zabiť pozeraním filmov, či obrázkov zo smartfonu, alebo notebooku na 21,5-palcovom DSP displeji. A môžu si aj natiahnuť nohy, majú na to 670 milimetrov. Medzi sedadlami majú ovládacie centrum na nepriame osvetlenie, displej a tiež majú prístup ku chladničke, keby náhodou smädilo. Vpredu zase tradičné spätné zrkadlo nahradil systém kamery a displeja s vysokým rozlíšením a výhľadom na premávku za autom.

Podľa generálneho manažéra Nissanu pre globálny korporátny predaj, Danyho Boulengera je možné, že niektoré prvky sa v prípade dopytu môžu dostať do doplnkovej výbavy e-NV200. A aby sme nezabudli, z hľadiska úžitkových vozidiel je našou novou najobľúbenejšou výstavou práve tá v Hanoveri, kde sa ukázal aj VW Tristar.