Jeep Wrangler po bulharsky, od Vilnera

Ak vám obsluha umývacej linky tvrdí, že váš Jeep je príliš špinavý prípadne keď konečne zmyjete všetko to blato, všetci si myslia, že ste kúpili nový, patríte do skupiny pravých vyznávačov off-roadov. Rovnako ak sú škrabance a ryhy znakom krásy a v zime ste jediný, kto nemá odhrnutú príjazdovú cestu a škrabku používate aj z vnútornej strany čelného skla.

Úplne opačný prípad je, ak vám ale terén absolútne nič nehovorí a svoj „džíp“ preháňate po mestských džungliach či diaľniciach. Na prvom mieste je pre vás pohodlie a príjemná atmosféra v interiéry a žiaľ ten starý je skrátka starý.

Jeep Wrangler Sahara prešiel rukami štúdia VILNER a výsledok? V exteriéri okrem 19“ diskov a chrómu, ktorého je na náš vkus akosi priveľa, žiadne zmeny nehľadajte. Pribudlo LED denné osvetlenie v štrbine medzi blatníkom a nárazníkom. Aj 4-valec, 2.8 CRD so 130 kW/177 koní ostal bez povšimnutia.

Úplne prekopaný je ale interiér. Bulharským čalúnnikom vskutku neunikol žiaden detail. Prístrojová doska je celá v čiernej koži so svetlým prešitím. Tiež kožené sedadlá majú farbu saharského piesku a rovnaký materiál použili aj na stredovom paneli, ktorý pripomína hlavu postavičky z kresleného seriálu. Držadlá pred spolujazdcom a na dverách sú zvýraznené materiálom imitujúcim korytnačí pancier. No a chróm nemôže samozrejme chýbať.

Ak ste majiteľom motocykla, auta, kamiónu či nebodaj luxusnej jachty alebo súkromného prúdového lietadla a ich interiér sa vám zdá málo luxusný a neosobný, navštívte okrem Chrámu sv. Alexandra Nevského a iných kultúrnych pamiatok aj jeden z dvoch ateliérov VILNER v hlavnom meste Sofia.