Viedenský autosalón 2016: Sklamanie z Tesly, ale Jaguar potešil

Viedeň je celkom blízko k Bratislave a preto návšteva tamojšieho autosalónu nie je takým problémom. Lenže Slovensko nie je len Bratislava, takže ak ste neboli, tak si ho pozrite aspoň na fotkách.

Noviniek bolo celkom veľa, viac ako na ktoromkoľvek slovenskom autosalóne, aj keď aj tie sú v poslednej dobe trochu lepšie. Rolls-Royce napríklad doviezol nový Dawn, Range Rover ukázal Evoque kabriolet, Jaguar vystavoval nové SUV F-Pace a Aston si v expozícii pripravil DB10. Japonci ukázali alternatívne spaľovanie s modelom Mirai a slabším odvarom, hybridom Prius v štvrtej generácii. V expozícii Fordu sa dalo pozrieť na SUV Edge a na Focus RS. V Renaulte síce najviac pútal pozornosť RS01, ale hlavnou novinkou bol Mégane. Veľa zrakov pútala aj Alfa Giulia, aj keď nebola práve v pútavej farbe. Teda, v pútavej bola, ale tú videli len tí, čo sa pretlačili a odfotiť sa nedala vôbec. Načo veľa slov, pozrite si galériu.

Nás sklamala Tesla, na ktorej detaily vôbec nevypovedali o cenovke. A to sme sa nezamerali ešte na spracovanie interiéru. Naopak vtipným riešením na aute je tretí rad sedadiel otočený chrbtom dopredu s nastupovaním cez kufor.

Páčil sa nám F-Type a F-Pace v expozícii Jaguaru. Kupé už je na trhu nejaký čas, ale v červenej vyzerá fakt perfektne. Rovnako dobre pôsobil F-Pace v bledšej modrej farbe.