Trojkové kupé od BMW má štvorku (veľká galéria)

Tento koncept kupé, ktoré by malo byť postavené na novej trojke F30 vyzerá až príliš živo na to, aby boli v sériovom stave nejaké závažné zmeny. Najväčším šokom je to, na čo nás BMW pripravovalo už dlhšie. Už to nie je trojka kupé. Už je to štvorka. Vzhľadom sa síce k rodine hlási, ale má športovejšie tvary. Podobne to spravilo Audi, keď kupé postavilo do triedy s číslom vyšším ako má sedan a kombi.

Dvojdverové kupé sa ukáže  v Detroite. Rázvor 2810 mm si vyžiadal zväčšenie dĺžky na 4641 mm. Šírka 1826 mm narástla oproti predchodcovi o 44 mm. A výška zase klesla o 16 na 1362 mm.

Koncept stojí na dvadsaťpalcových diskoch s viaclúčovým tvarom. Kým predná časť auta s charakteristickým tvarom svetiel jasne odkazuje na trojku sedan, zadná predstavuje akýsi mix spomenutého a novej šestky.

Vnútri je to klasika, ako v trojke. Prístrojová doska má presne rovnaký tvar ako v sedane a kombi, len materiály sú iné. Drevo dopĺňa koža čiernej farby hore a hnedej dole. Hnedé sú aj sedadlá s prešívanou vrstvou pripomínajúcou baseballovú rukavicu. A úplne luxusným dojmom pôsobí strop čalúnený hnedou Alcantarou.

Motory budú prevzaté zo súčasnej trojky. Takže stopercentne budú verzie 435i, 428i, 435d a 430d. Ak samozrejme BMW nezmení názvoslovie na niečo podobné ako majú Xká.

Teší nás manuálna prevodovka konceptu, ale je zvláštne, že BMW nepoužilo svoj fantastický volant M.