Tata Nano GenX bude radiť prevody sám

Tata Nano rozvírila vodu ako najlacnejšie nové auto na svete. Vraj stála pod 2000 eur. Za tie u nás kúpite priemerné staršie rodinné auto. Ale nové nie. Najlacnejšie auto u nás je Dacia Sandero s cenovkou 6 490 eur, ale bez akejkoľvek výbavy. Niečo ako Fabia Junior kedysi.

Inovovaná verzia s názvom Nano GenX vyzerá trochu odlišne, má inú masku, zatmavené svetlá a maličký spojler. Veď uznajte, krídlo z Boeingu, či Airbusu by na streche vyzeralo úplne uletene. Výbavové stupne budú rozdelené podľa použitej prevodovky. XE, XM a XT budú s manuálmi, XMA a XTA s automatom.

Automatická prevodovka Easy Shift AMT je popri posilňovači riadenia najväčšou novinkou. S inováciou príde aj nádrž zväčšená na 24 litrov. O pohon sa stále stará dvojvalec s objemom 0,6 litra. Výkon sa dostal na 28 kW (38 k) a krútiaci moment na 51 Nm. S manuálom spotrebuje 4,2 litra na sto kilometrov, kým s automatom mu stačia presne štyri litre.

Novinky a vylepšenia sa podpísali pod to, že cena základného modelu Nano GenX s výbavou XE sa dostala na 3 125 amerických dolárov. Červená Ferrari asi bude základná farba, čo poteší.