Spravte si z RAV4 Urus, alebo radšej nie

Toyota RAV4 je občas kritizovaná tými, čo mali radšej nenápadnú a uhľadenú predchádzajúcu generáciu modelu. Tá najnovšia je jednoducho drsnejšia. Avšak máme dobré správy, vzhľad, minimálne prednej časti, môžete zmeniť. A môže vyzerať ako Lamborghini Urus. Ako málo estetického cítenia musí mať ten, kto to spraví? Alebo to je z recesie? To by sa dalo pochopiť.

Balík na prestavbu ponúka firma Albermo. A je japonská, čo do celého prípadu vnúša viac svetla. Celý balík pozostáva z troch prvkov. Predné časti stoja 138-tisíc japonských jenov, mriežka 8-tisíc. K tomu treba asi aj zadný balík s nárazníkom za 78-tisíc jenov a tiež bočné prahy za 16-tisíc jenov. Celá transformácia vyjde, bez lakovania a inštalácie,  približne 2 000 eur. Po oplieskaní o zvodidlá spredu a zozadu to je možno rovnako drahá inštalácia ako by bola výmena za originálne diely.

Ako by sme toto monštrum nazvali, RAUrus?  Nájde sa vôbec niekto, kto by si to u nás, aspoň v Európe nainštaloval? Toľko otázok a žiadne odpovede. Dôvod je jednoduchý, toto je tak zbytočné ako prestavať Suzuki Jimny na Mercedes triedy G.

Základom auta ostáva to, čo je v ponuke, takže buď dvojlitrový štvorvalec s atmosférickým plnením, alebo 2,5-litrový motor spolupracujúci s hybridným systémom. V ponuke modelov sa objaví aj RAV4 Prime, plug-in hybrid, čo dokáže zrýchliť na stovku za necelých 6 sekúnd a na nabitie zvládne prejsť takmer 60 kilometrov. Ten by sa po prestavbe mohol volať RAUrus Prime. Konečne to dáva zmysel.