SL znamená super ľahký

A to doslova ! Internetom sa v posledných dňoch začali šíriť informácie o podobe novej generácie Mercedesu SL. Teda, nejde ani tak o podobu, ako hlavne o materiál, z ktorého plánuje Mercedes vyrábať svoje tradičné dvojmiestne kabrio. Čo je však na novom SL netradičné, ba až revolučné, je skutočnosť,  že sa jedná o prvý model v histórií značky, ktorého karoséria bude kompletne vyrobená z hliníka. Toto rozhodnutie neprišlo len tak z rozmaru konštruktérov.

Obezita nie je IN a v Mercedese sú si toho evidentne vedomí. Celohliníková karoséria predstavuje zníženie hmotnosti o veľmi slušných 140 kg, teda približne o hmotnosť priemerného vodiča a spolujazdca. Celkom efektívna diéta, čo poviete?

Hliník je skutočne všadeprítomný, iné materiály sú použité len v zanedbateľnom množstve. Teda, pochopiteľne, reč je stále o karosériíí vozidla. Napríklad také hliníkové sedadlá by sa pravdepodobne s veľkým pochopením zákazníkov nestretli. V zadnej čast vozdila je možné nájsť horčík a do A–stĺpikov sú integrované vysokopevnostné oceľové trubky, ktoré majú v popise svojej práce zvyšovanie tuhosti a pasívnej bezpečnosti.

Posledná informácia pre nedočkavých potenciálnych zákazníkov, finálna podoba tejto hliníkovej revolúcie bude známa budúci mesiac.