Shelby Mustang Super Snake – Hadí kráľ po 50 rokoch

Pomenúvanie áut po hadoch nie je v Spojených štátoch zriedkavé. Okrem kobry dostala svoje miesto aj zmija. Niekedy netreba ani pomenovať tohto plaza bez končatín. Tomuto Mustangu stačí názov Superhad – Supersnake.

Je jasné, že Supersnake sa už vyrába, toto je však niečo viac. Je to model na pripomenutie päťdesiateho výročia rýchlosti, úprav a celkovo Shelby American. Na pripomenutie zlatého výročia vznikne po sto kusoch z GT500 Super Snake, GT350 a aj GTS.

Ako oficiálna oslavná téma karosérie boli zvolené zlaté pruhy. Tie sa dajú kombinovať s čiernou alebo bielou farbou. Nezabudlo sa ani na upomienkový štítok, špeciálny interiér a iné kolesá.

Brzdeniu pomôžu šestpiestikové brzdy. Táto verzia bude niečo extra. Každé auto bude mať v základnej výbave aj plachtu na prikrytie a VIN číslo bude mať špeciálny tvar, zapísaný v oficiálnych databázach.

Malý sviatok bude aj odovzdávanie auta. To prebehne v múzeu pri fabrike Shelby v Las Vegas.

GT500 Super Snake môže mať niekoľko výkonových variantov. Začína sa na 650 koňoch, pokračuje cez 750 až po enormných 800 koní. Samotná úprava na 50th Anniversary model so 650 koňmi vyjde cca 59 995 dolárov a nezahŕňa základný model Shelby GT500.

GT350 stačí ako polotovar Mustang 5,0 GT. Pomocou mágie sa dostane na 430, 525, alebo 624 koní. Pokiaľ sa ale pod kapotu dostane kompresor, tak treba zabudnúť na automatickú prevodovku.

Shelby, gratulujeme k 50-temu výročiu!