Sebastian Loéb sa znova upísal, tentoraz DS3

Niekoľkonásobný majster sveta v rally už dlhšiu dobu spolupracuje s automobilkou Citroën. Veď za nich aj preteká. Nie je sa čomu čudovať, že svoje meno prepožičia občas nejakej špecialite.

O C4 by Loéb sa nedá veľmi hovoriť ako o špeciálnom aute, pretože okrem bielych diskov, nápisu na boku a lepšej výbavy nemalo auto žiaden odkaz na šport. Motor bol len obyčajný 1,6 litrový 16 ventil s 81 kW (110 k).

Pri súčasnej verzii Sebastian Loéb sa však podvýživa v oblasti výkonu nekoná. Malé auto má sériových 147 kW (200 k). To je na hmotnosť celkom slušné. Bude vyrobených 200 kusov, každý s podpisom Sebastiana a s poradovým číslom, ktoré bude samozrejme na viditeľnom mieste v interiéri.

Citroën DS3 Racing S.Loéb dostal kabát z matnej čiernej farby s textúrou. Je to prvé auto, ktorým chce automobilka  túto farbu propagovať. Kontrastne s lakom pôsobia aplikácie červenej farby na streche, zrkadlách a prednej maske.

Červené sú aj aplikácie na prístrojovej doske a základňa radiacej páky. Špeciálnymi nálepkami to už všetko končí. Štítok s označením modelu sa zjaví na streche.