Rodinne založený aristokrat

Jaguar začal testovať novú karosársku verziu svojho populárneho modelu XF, ktorá ponesie názov Sportbrake. Ehm, nie, za týmto označením sa neskrýva žiadne vylepšenie bŕzd. Ide o synonymum slova kombi, používaného u väčšiny automobiliek.

Sportbrake sa predstaví na tradičnom marcovom autosalóne v Ženeve a okrem tradične vysokej dávky štýlu, typickej pre vozidlá s šelmou v znaku, ponúkne aj podobne vysokú mieru praktickosti. Záujemcov o vozidlá typu kombi zväčša najviac zaujíma objem batožinového priestoru, a tak vedzte, že v prípade Jaguaru sa jedná o približne 560 litrov. To znamená, že ani váš labrador sa v ňom nebude cítiť stiesnene, avšak napríklad v takom Mercedese triedy E touring by mal k dispozícii ešte o viac než 100 litrov.

Čo sa týka ponuky motorov, všetko ostáva po starom. Sportbrake kopíruje tradičnú verziu sedan a k dispozícii tak bude 2,2 litrový štvorvalec a 3,0 litrové šesťvalce, spaľujúce naftu. Pre fajnšmekrov, ktorí uprednostňujú rýchle presuny a radi doprajú svojej rodine dávku adrenalínu,  je určený 5,0 litrový benzínový atmosférický osmevalec.

Treba poznamenať, že prvé kombi v histórii značky Jaguar bolo postavené na základe modelu X-Type a XF Sportbrake je jeho nasledovníkom, ktorého výroba ani nebola pôvodne v pláne. Dôvodom, ktorý presvedčil vedenie automobilky zmeniť prvotné zámery, je nesutály nárast popularity vozidiel tohto karosárskeho typu.