Renault Talisman Estate je možno ešte krajší ako sedan

Stredná trieda začína byť plná pekných áut. Po novom Mondeu sa nám páči aj nový Superb. A Talisman? Je tvarmi na míle vzdialený tým, ktoré používala doteraz Laguna. Vlastne akoby bol úplne od iného výrobcu. Pôsobí honosne. A kombi Estate vôbec nie je iné.

Ak ste si všimli, tak Renault sa nezbavil len názvu Laguna, ale aj označenia Grandtour pre kombi. Praktickejšia verzia sa objaví po boku sedanu na autosalóne vo Frankfurte a predaj začne v prvej polovici budúceho roka. Zvonka sú rozmerovo obe karosérie totožné.

Do kombi dokážete zbaliť až 572 litrov batožiny, ak treba päť miest. Sklopíte zadné tri a razom máte 1700 litrov. Zaujímavá je aj dĺžka vzniknutého priestoru, až 2010 milimetrov. Keď už sme pri tých rozmeroch, tak zadní pasažieri budú mať pred kolenami 262 milimetrov, za čo môže rázvor 2840 milimetrov.

Interiér ponúkne okrem moderných tvarov aj systém R-Link 2 združujúci ovládanie klímy, navigácie a vlastne všetkého ako v Espace. Z neho pochádza aj systém MultiSense nastavujúci podvozok, motor, prevodovku a natáčanie zadných kolies 4Control. Áno, nový Talisman bude mať tiež ten systém, čo sme skúšali v Lagune Coupé a boli sme z neho nadšení.

Nový Talisman Estate bude mať pod kapotou samozrejme to isté, čo aj sedan. Benzín budú hájiť štvorvalce TCe 150 s 110 kW (150 k) a TCe 200 s 147 kW (200 k). Oba spolupracujú so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom.

Naftu zase využijú dCi 110 s 81 kW (110 k), dCi 130 s 96 kW (130 k) a biturbo dCi 160 s 118 kW (160 k). Pri prvých dvoch bude základom šesťstupňový manuál a za príplatok dvojspojkový automat s rovnakým počtom stupňov. Najvýkonnejší diesel bude mať iba automatické radenie.