Renault Duster je takmer ako Dacia, ale trochu iný

Renault pre juh Ameriky vyrába Duster. Lenže nenesie európsky názov Dacia, ale materský Renault. Aj keď na prvý pohľad vyzerajú obe autá takmer totožne, líšia sa v detailoch. V prvom rade je odlišný znak na kapote a maska chladiča, ale to asi predpokladal každý.

Vzadu najväčšou zmenou bude lišta nad evidenčným číslom. Nie je čierna ako na Dacii, ale sivá. Omnoho viac ako exteriér sa zmenil interiér. Nový volant je znova z tých očakávateľných modifikácií. O to viac prekvapí zmena výdochov klimatizácie. Nemajú kruhový tvar, ale osemuholníkový. Výhodou je, že tie bočné majú väčšiu plochu, ale v strede už sú iba dva, Dacia Duster má tri plne nastaviteľné.

Oba modely majú rovnaký systém ovládaný dotykovým displejom. Ten prešiel z minulej generácie Dusteru len s malými zmenami. Výrazný, z tohto pohľadu, bude rok 2018, lebo niekedy v jeho priebehu príde nová generácia infotainmentu.

Renault Duster ponúkne na relevantných trhoch rovnaké motory ako predchodca. Základom bude atmosférický 1,6-litrový motor s výkonom 84 kW (115 k). Na výber bude verzia 4×2 a aj 4×4. V ponuke bude okrem manuálu aj CVT pre tento agregát. Korene Nissanu sa nezaprú.

Viac výkonu ponúkne dvojliter, tiež atmosférický. Má 108 kW (145 k). Na naftovom poli bude bojovať 1,5 dCi s výkonom buď 63 kW (85 k), alebo 66 kW (90 k) pre pohon prednej nápravy. Pohon všetkých kolies s naftou ponúkne dCi 110. Ponuka bude obsahovať aj dvojspojkovú automatickú prevodovku, ale iba pre dCi 110 s pohonom výlučne prednej nápravy.