Pozrite si nové BMW radu 4! Aj s veľkou maskou chladiča

BMW je v ostatnej dobe celkom často terčom vtipov kvôli veľkým maskám chladiča. Ale tým si prešlo aj Audi s radiátormi a vlastne každý výrobca, ktorý spravil niečo, čo nie je úplne štandardnou formou tvarov, na ktoré sú ľudia zvyknutí.

Nová Štvorka má naozaj veľké predné otvory, ale povedzme si to na rovinu, sú podľa toho, že takéto veľké, ba ešte väčšie, boli už v minulosti.  Na Slovensku prebehlo statické predstavenie modelu, konkrétne M440i a je jasné, že, podľa reakcií, naživo vyzerá lepšie ako na fotkách.

Keď sme pri dizajne, tak si pozrite Banglovu Päťku. E60 zostarla tak dobre, že stále vyzerá aktuálne, ak nemá zažltnuté svetlá a dostala za život aspoň elementárnu starostlivosť. A toto isté bude aj so súčasnou Štvorkou. Teraz má niekoľko negatívnych reakcií, ale po pol roku si každý zvykne a väčšina skonštatuje, že actually… Vlastne toto auto je teda celkom pekné. A je unikátne.

O tom aké budú motory, aké sú prvky výbavy nemá zmysel hovoriť, to už sme niekde písali. Už stačí zodpovedať otázku, že či toto auto bude ono. Či zaň utratiť vlastné peniaze. A odpoveď je jednoduchá. Áno. Je to dobre postavené kupé s pohonom všetkých kolies, ale prioritou zadku. Ak sa o ňom predsalen chcete dozvedieť viac, tak si prečítajte test M340i, čo je vlastne príbuzný M440i.

Za galériu ďakujeme tomuto pánovi.